Angličtina pro děti

Hravá angličtina

(Tvořivou angličtinu najdete níže)

Lektorka Katka Šlajs Kroftová připravila posílá své Hello! všem malým studentům.

Katka: "Milí rodiče, protože děti písničky na lekcích milují, posílám odkazy na tři oblíbené. Děti tak mohou zavzpomínat na naše společná setkání. K."

Tvořivá angličtina

Ačkoli účastníci Tvořivé angličtiny mají jistě ze školy plno úkolů, budou-li chtít, mohou se odreagovat tvořením ve spojení s angličtinou, na které jsou z lekcí zvyklí. Aktivitu pak přidají do svých anglických desek. 

Alena s Petrou posílají krom pozdravů a nabídky pomoci při domácím vzdělávání i zadání úkolu

"Na čtvrtku velikosti A4 si děti, prosím, nakreslete 10 obláčků tak velikých, aby cca dovyplnily celou plochu (kroužek menších dětí může mít třeba jen 7 obláčků). Dříve, než je lehce vybarvíte barvou dle vlastní volby, vpište do každého obláčku 1otázku/frázi, kterou jsme v hodinách Tvořivé angličtiny používali, opakovali a kterou si pamatujete. Pište ideálně fixem, aby text byl čitelný. Jako příklad uvádím: What is your favourite colour? What is your name? How old are you? How are you? What is your dream?

Kromě toho, že cvičíme základní fráze, je nespornou výhodou této hry, která mimochodem, bude mít i pokračování, že si děti v hlavičkách utvrdí a vizuálně zafixují, jak se jednotlivá slovíčka píší :-).

Vytvoření vlastní hry je dobrovolné, poprosím rodiče o pomoc s psaním u nejmenších, případně vyhledávání slovíček/frází v klasickém, či elektronickém slovníku. A pokračování aktivity zas příště."

Pokud byste měli zájem o pomoc s domácím vzděláváním, určitě se na nás obraťte, Alena podává pomocnou ruku na dálku.