Dana Lukášová

zakladatelka spolku ŽIVO

Vystudovala jsem Fakultu mezinárodních vztahů a obor personální řízení na VŠE v Praze. Ve své profesní dráze jsem se zaměřovala na koordinaci a později řízení projektů ve vzdělávání (převážně dospělých a firemní klientely), tvůrčí metodickou a lektorskou činnost. Současně jsem 8 let vedla dívčí skautský oddíl, dnes stojím na štítu skautského střediska Střela.

Po hlavě se pouštím do realizace svých nápadů a snů, kterých (naštěstí?) neubývá, ráda se cítím užitečná, rozvíjím se a učím novým věcem. Proto vnímám rodinného centra Na Schodech i ostatních aktivit Spolku ŽIVO jako velkou osobní i profesní výzvu.

Jsem spokojenou maminkou malého Filipa, a ještě menší Emilky. Naplňuje mě moje rodinná role, užívám si znovuobjevování světa kolem skrze perspektivu svých dětí. Miluji hory, dálky, objevování nových obzorů a kultur, mám srdečný vztah k přírodě a šetrnému způsobu života. Jsem vášnivý sportovec, vyrostla jsem na muzice a dlouho hrála divadlo. Ráda odpočívám aktivně, kulturně a s přáteli.