Karolína Hlavsová

Práce s dětmi mě velmi naplňuje, mám děti moc ráda, líbí se mi na nich jejich upřímnost, upřímná radost, především když ji dokáži způsobit já, například nějakou hrou nebo činností, která je, jak rozvíjí, tak baví. Protože vidět malé dítě, jak se upřímně raduje, je nejlepší věc na světě, je to něco, co mě dokáže nabít dobrou náladou na celý den. Také se mi na nich líbí jejich fantazie. Já sama mám dětského ducha a velkou fantazii, a tak snadno dokáži vklouznout s dětmi do jejich fantazijních světů a her, ráda se k dětem při hrách přidávám a velmi mě to baví.
Že mě práce s dětmi baví, jsem zjistila na tehdejší brigádě v dětském koutku, kde mě děti měly velmi rádi a trávila jsem tam vždy ráda svůj čas, a tak jsem začala studovat obor učitelství pro mateřské
školy a dostávat se více a více do hloubky, postupně jsem se učila, jak s dětmi správně pracovat, jak je rozvíjet a posouvat. A to je také jedna z hlavních věcí, proč chci pracovat s dětmi. Beru to jako jejich životní start a je pro mě důležité dětem předávat důležité hodnoty, učit je různým věcem zábavnými
formami, posouvat je, rozvíjet je ve všech směrech, pomáhat jim řešit problémy nebo situace, které ještě nezažily a tím je naučit, jak je příště vyřešit. Zkrátka je připravovat na život, nejlépe jak dovedu.

Také se velmi ráda učím dalším věcem a mám v plánu se dále rozvíjet a vzdělávat, abych mohla být tou správnou učitelkou, kterou si každé dítě přeje.