Lucie Houlíková

pedagog
školka v Božkově

Činnosti s dětmi mě bavily vždycky. Několik brigád jsem absolvovala v dětském domově i škole pro hluchoněmé. Mojí profesí se však stalo něco jiného. Po letech strávených v kanceláři jsem si uvědomila, že i mé pracovní místo je u dětí. Ke studiu pedagogické školy byl již malý krůček. Teprve od té doby mám pocit, že moje práce má smysl a jsem v ní spokojená.

Ve spolku ŽIVO jsem v minulém školním roce vedla Dopolední klub Zvykám si, ve kterém se během dopolední setkávalo 7 kamarádů. Spolu zažívali první „školkové dny“ a já si s nimi zažila mnoho nezapomenutelných chvil. Vedle spolku ŽIVO jsem pracovala v jedné plzeňské školce jako pomocný pedagog. Od srpna jsem se rozhodla spolupracovat jen se spolkem ŽIVO a nastoupila jsem jako pedagog do dětské skupiny Sloníků. S dětmi ráda zkouším nové věci a snažím se, aby byly samostatné.

Volný čas trávím s rodinou na venkově, ráda čtu a jezdím na kole.