Nikola Somolíková

pečující osoba
dětská skupina Liščata
školka v Černicích

Jmenuji se Nikola Somolíková, vystudováno mám Obchodní akademii v Blatné. Po úspěšném absolvování maturitní zkoušky jsem nastoupila na ZČU v Plzni obor Podniková ekonomie a management - ze zdravotních důvodů studium přerušeno. I když nemám dokončené vzdělání, tak musím říct, že tato životní etapa patří mezi mé velké životní lekce.

Nedokázala jsem si představit, že bych někdy mohla pracovat s dětmi. A teď pracuji - jak ráda!
K uvědomění, že tato práce mi dává smysl a naplnění, mě přivedla jedna úžasná duše z centra Infokariéra, se kterou jsem se seznámila během studia VŠ a provázela mě, až do SPOLKU ŽIVO!

Momentálně si dodělávám středoškolské vzdělání v Obratani - Předškolní a mimoškolní pedagogika - a ráda se v této oblasti budu rozvíjet dál.

Nejraději mám podzim, kdy se člověk nechává unášet krásou proměny krajiny a může si užívat poslední záblesky teplých dnů. V březnu 2023 jsem objevila dálkovou turistiku, kdy jsem s partou cizích holek přešla Mallorcu - GR221 a díky tomu jsem našla lásku k horám. Snažím se dbát na používání přírodní kosmetiky a zdravý životní styl. Velice mě baví ruční práce, procházky, pěstování zeleniny a celkově práce na zahradě. Jsem velice klidný a trpělivý člověk - práce s dětmi mi opravdu dává smysl a jsem velice vděčná za příležitost se vzdělávat a rozvíjet v tak úžasném a inspirativním týmu jako je Spolek ŽIVO!