Olga Mourková

zakladatelka spolku ŽIVO

ředitelka rodinného centra Na Schodech

Vystudovala jsem obor psychologie a výtvarná výchova na Pedagogické fakultě v Plzni. Po studiu jsem nastoupila jako lektorka, projektová manažerka a metodička do Centra pro komunitní práci, kde jsem řídila vzdělávací projekty (např. Kreativní demokratická škola). Od 7 let působím ve skautském oddíle ve Starém Plzenci, ve kterém jsem 6 let zastávala funkci hlavní vedoucí. V občanském sdružení Ty a já jsem 6 let vedla výtvarný kroužek pro handicapované.

V současnosti jsou mým největším koníčkem, potěšením i zaměstnáním moji dva synové – starší Antonín a mladší Kryštof – a novorozená Anastázie. Baví mě s nimi hledat dobrodružství a krásu všude kolem, mít radost z běžných věcí a z lidí, kteří nás obklopují.

Mám ráda cesty do daleka, kulturu, lyžování, čtení, posezení s přáteli, tvoření všeho druhu. Budování rodinného centra Na Schodech i ostatních aktivit Spolku ŽIVO je pro mě velkou výzvou, možností k seberealizaci, příležitostí k poznávání nových, zajímavých lidí, ale také k poznávání sebe, svých limitů i předností.