Štěpánka Soprová

pečující osoba
dětská skupina Liščata
 školka v Černicích

Jmenuji se Štěpánka Soprová a se svým mužem se snažíme provázet životem dva skvělé malé lidi. Jsme zatím v půlce, ale baví mě to natolik, že mám potřebu provázet světem i další děti, a proto jsem tady!

Vystudovala jsem bakalářský obor sociální a kulturní antropologie. Při magisterském studiu jsem cítila, že mě způsob studia dostatečně nenaplňuje, a tak jsem odjela na 4 měsíce jako dobrovolník do sirotčince v Nigérii, kde jsem prožila životně obohacující období. Pochopila jsem podstatu velkého daru dětí v tom, že můžeme vedle nich sami růst. Pocítila vděk nad svým životem a mám hlubokou úctu k lidem, kteří takové štěstí nemají a přesto si na život nestěžují.

Pracovala jsem jako vychovatelka a koordinátorka vychovatelů ve škole v přírodě. Byla jsem dobrovolnicí v předškolním klubu a v doučování dětí ze sociálně znevýhodněných rodin. Život s vlastními dětmi mne nasměroval k respektujícímu přístupu ve výchově. Cítila jsem, že má pracovní cesta by se měla dál ubírat směrem k dětem a tak jsem absolvovala na pedagogické fakultě obor vychovatelství a pedagogika volného času a stala se průvodkyní v komunitní školce Holubník, kde jsem strávila krásné 4 roky po boku skvělých lidí a dětí.

Baví mě dívat se na svět očima dětí a vnímat krásu a život kolem sebe. Děti směřuji k vzájemné důvěře, porozumění a naslouchání. Snažím se napojit na dětskou duši, která se může někdy v tom našem dospělém ztrácet. Mým záměrem je ukázat dětem cestu, jak zdravě vyrůst v sebevědomé lidi, kteří budou empatičtí, samostatní a radostní pro život sám o sobě.

Ve svém volném čase se dobře cítím v přírodě, na výletech a nebo s knížkou v křesle. Když nejsem líná, zacvičím si jógu, projedu na kole a nebo se přemluvím i k běhu :-) a taky mě baví proměny ročních období, zima a mráz.