Tereza Marianová

pedagog
dětská skupina Vlčata
školka v Černicích

Během studia předškolní pedagogiky na Západočeské univerzitě mě zaujala rozmanitá škála pedagogických směrů, kterými se může předškolní pedagog nechat vést. Při praxi jsem se proto snažila navštěvovat různorodá zařízení, a poznat tak co nejvíce.

Jelikož mě zajímala také předškolní výchova v zahraničí, vydala jsem se v rámci studia na dvě půlroční stáže. První z nich mě zavedla do Lisabonu, kde jsem v rámci studia také vyučovala v tamní mateřské škole. Druhou stáž jsem absolvovala v československé škole v Londýně. Tam jsem vedla výuku dětí ve věku od 1,5 do 3 let a také jsem organizovala komunitní akce pro děti i rodiče. Po návratu domů jsem hledala místo, kde je při výuce prostor pro individuální a respektující přístup. Takové místo jsem našla v rodinném centru Na Schodech.

Ve volném čase ráda cestuji, poznávám přírodu a vše zaznamenávám na svůj fotoaparát. Už od dětství se věnuji skautingu, kde nyní působím jako vedoucí. Je to pro mě i teď velké dobrodružství, kterému se ráda oddávám jak na víkendových akcích, tak na táboře, kde s oblibou plním funkci zdravotníka.