Eliška Hellusová

pedagog
školka na Borech

S prací s dětmi jsem se poprvé setkala v mých čtrnácti letech, kdy jsem začala pracovat v lyžařské škole jako instruktor. O výuce dětí a dětech samotných jsem se chtěla dozvědět více a nastoupila jsem na střední pedagogickou školu. Ta mne díky svým měsíčním praxím utvrdila, že práce ve školce je mou radostí. Ze světlušky jsem se stala skautkou, ze skautky táborovou vedoucí a teď paní učitelkou. Během dlouhých devíti let studia předškolní pedagogiky jsem měla možnost vyzkoušet mnoho směrů, metodik a najít co mi nejvíce vyhovuje.

S dětmi nejraději podnikám výpravy do světa fantazie, za dobrodružstvím všedních dní, respektuji jejich individuálnosti a beru je jako rovnocenné partnery v předškolním vzdělávání.

Ráda trávím čas v zimě na lyžích a snowboardu a v létě na kole, koloběžce, u vody a na vodě. Díky Vodní záchranné službě jsem absolvovala mnoho zajímavých kurzů, jako je první pomoc, záchrana z ledu, divoká voda a jiné. Vzdělávání a učení beru jako celoživotní proces a když se naskytne příležitost zajímavého školení nebo nového kurzu, bez váhání ji přijmu.