Natálie

Burešová

Pedagog
 školka v Božkově 

Rozhodnutí, že se stanu učitelkou v mateřské škole u mne přišlo naprosto spontánně a nečekaně. S jistotou ale mohu říci, že se jedná o jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem ve svém životě učinila.
Nikdy jsem nevěřila na náhody, podle mého se vše děje z nějakého důvodu a myslím si, že mne touto cestou poslal osud.

Vystudovala jsem španělskou sekci gymnázia Luďka Pika v Plzni a v současné době studuji poslední ročník oboru učitelství pro mateřské školy na Pedagogické fakultě ZČU v Plzni. Po dokončení vysoké školy zatím neplánuji ve studiu pokračovat, chtěla bych se zaměřit na své priority a velmi se těším do zaměstnání.

Již od dětství se díky mým rodičům věnuji umění. Docházela jsem na kroužek výtvarné výchovy a na gymnáziu jsem se na 3 roky stala herečkou v amatérském školním španělském divadle. Mou celoživotní vášní je tanec, konkrétně latinsko-americké tance a street dance. Také hudba je mým velkým koníčkem, ale kromě poslouchání mne baví ji i tvořit. Hrála jsem na zobcovou flétnu a v současnosti hraji již 15 let na příčnou flétnu. Před několika lety jsem se rozhodla pro další hudební rozvoj, takže jsem začala hrát na kytaru a aktuálně se díky vysoké škole učím i na klavír. Hudbu považuji jako potěchu duše a stále se snažím učit novým věcem.

Své bohaté výtvarné, hudební a pohybové zkušenosti velmi ráda prolínám do činností s dětmi. Myslím, že předškolní věk je ideální čas na rozvoj v těchto oblastech a je nesmírně důležité vytvořit si k nim kladný vztah. Mimo jiné již druhým rokem vedu dětský kroužek Hudebníček, který organizuje Rodinné centrum Na schodech.

Jsem velmi empatický člověk a žiji pro svého přítele a rodinu. Mým velkým životním snem je vstoupit do manželství a stát se maminkou.
Lidé mi často říkají, že jsem smíšek, nebo komediant, mám ráda legraci a baví mě, když je kolem mě smích. Dále se také zajímám o čtení, sport, cestování a ráda podnikám různá dobrodružství.

Jsem nesmírně vděčná, že mohu být součástí týmu školky v Božkově a nahlédnout tak do způsobu vzdělávání dětí v této instituci a zároveň být obklopena kvalitními spolupracovnicemi, které jsou pro mne velkou inspirací.
Nesmím ale opomenout, že velkým učitelem jsou pro mě samotné děti. Kromě toho, že díky nim získávám cenné zkušenosti a praxi, která je pro mne tak nepostradatelná, také mi připomínají radovat se z maličkostí, žít spontánně, upřímně a milovat svět kolem nás.